Midt i Marathon-Sorø

Click here to edit subtitle

Deltagerliste:


27-8-22 Superbrugsen Sorø Sø: Start, Norgesvej 2, 4180 Sorø Pris: 100 kr. incl. medalje og 3.halvleg. Grillpølser, Øl/sodavand, kaffe og is.

Marathon start kl.7 +8


Kl.7

Annette Eriksen

Bo Johansen

Helle Wallentin

Henrik A. Hansen

Kevin Vilhelmsen

Maja Florens Scheel

Rene' F. Jensen


Kl.8

Carsten Toft

Harry Cilleborg

H.C. Jensen

Kira Maibøll

Kirsten Bonde

Kitt Krogh

Lars Jensen(Næstved)

Louise Løbesmølf Andersen

Michael Aagaard Jensen

Mikael Lassen

Nils Sonqvist

Per Hviid

Peter S. Jakobsen

Sten Ejlersen#300

Torben Jano


½marathon kl.7+8+10, GIV BESKED OM HVILKET STARTTIDSPUNKT I ØNSKER:-)


kl.7

Christian Christiansen

Claus Lund

Eva Pedersen

Jane Steensberg

Johannes Pitzner

Karoline Wex

Michael Jensen


Kl.8, ½marathon

Anne Jeppsson

Anne Pedersen

Bo Bøgh

Dorthe Møller

Dorthe W. Nielsen

Finn Danielsen

Gregers Gammelsmølf

Jørgen Nielsen

Karina Madsen

Katrina

Lene Louise Jensen

Tarina Kristensen

Torben Witzell

Yvonne Larsen


kl.10, ½marathon

Heidi Møller

Helle Buggeskov

Jesper Rasmussen

Jette Berthelsen

Jimmi B. Jensen

Lone Pedersen

Niels Ploug

Ole Lanxe

Robert Grønlund

Sonja Christiansen

Steen Mortensen

Vibeke Meyer


Kl.10


1/4 marathon kl.10

Beata Lepiarz

Finn Christiansen

Fiona Teresa

Marianne Skytte

Martin Skytte

Marzena Jaros



16-10-22, Mad&Motion, Pris 150kr. incl. mad(Hakkedrenge med bløde løg, sovs og kartofler)

Marathon kl. 8: Min 60 pladser. (UDSOLGT, VENTELISTE) Kira Maibøll, Lars Wolff

Anja Skovsfeldt

Aneste Fredskov

Annette Fog

Anne-Marie Lyngbye

Annette Eriksen

Batman Ricky

Benjamin Olsen

Bo Johansen

Bouchra L. Eriksen

Brian Jørgensen

Brian Vernersen

Charlotte Poulsen

Charlotte W. Langer

Christian Langballe

Christian Thestrup

Claus Balshøj

Claus Blaabjerg

Claus Fischer

Claus Ø

Dan Kristensen

David Bredo

Erik Andersen

Eva Jørgensen

Harry Cilleborg

HC. Jensen

Helle Wallentin

Henrik A. Hansen

Jacob Brobæk Kiær(UDEN MAD)

Jacob Raft

Jan Andersen

Jane Dall

Jørn Jensen

Kenneth Sommer

Kevin Vilhelmsen

Kirsten Bonde

Lars Christensen

Lars Jensen(Næstved)

Lasse Kirkelykke

Lone Friis

Luise Gangergaard

Mads Mikkelsen

Michael Dall

Michael Jensen

Michael Nilsson

Michael Zimmermann

Mie Mandix Salame

Morten Anker Alexius

Ove Pedersen

Palle Nielsen

Paw Pedersen

Per Foss #100

Per Hviid

Peter Olsen

Peter S. Jakobsen

Preben Damsgaard

Rene' F. Jensen

Rikke Cebula

Seppo W. Langer

Søren Kuhlmann Jensen

Søren Nielsen

Sørren Storm

Torben Sørensen

Trine Dydensborg

Ulrik Pihl


28km.

Oliver Valcelli


½marathon kl. 10 max 60 pladser (UDSOLGT, VENTELISTE)

Anna Rosenfeldt

Anne Jeppsson

Annette Nielsen(UDEN MAD)

Anne Pedersen

Annette Madsen

Arne O. Hansen

Bettina Voss

Birgitte Grenaa

Birgitte Jensen

Bo Bøgh

Claus Lund(UDEN MAD)

Dorte Corvinius

Dorthe Møller

Dorthe W. Nielsen

Erik Zacho

Eva Pedersen

Finn Danielsen

Heidi Møller(UDEN MAD)

Henriette Lisse

Henrik Wessel Banemann

Ingrid Jensen

Jane Andersen

Jane Steensberg

Jeanette Wly

Jimmi Jensen#200

Jørgen Nielsen

Karin A. Jensen(UDEN MAD)

Karina Madsen(UDEN MAD)

Katja Mortensen

Klaus Huus

Klaus J. Nielsen

Lars Majgaard

Lea Witzell

Lene Louise Jensen

Majbritt Holmgren

Maybritt Storgård

Mette Gildberg

Nils Sonqvist

Per Rasmussen

Rene' Hansen

Rie Ingmann

Sonja Christiansen

Sonja Ejlersen

Sten Ejlersen

Susanne Jørgensen

Søren Holmgren

Thomas Jacobsen

Torben Witzell

Trine Korsholm

Vibeke Jensen


14km. Start kl.10

Dorthe Janerka

Finn Christiansen

Peer Jensen


7km. Start kl. 10

Grethe Zacho

Kenneth Lai(LØB)

Lisbeth Brobæk Kiær(LØB)

Lone Sonqvist

Malene F. Jacobsen

Steen Pedersen

Yvonne Larsen


MAD: Elly Jensen


10-11/9

Lørdag kl. 12.00 – Stafet For Livet start med taler og Fighterrunde

Løb nr. 1 - Lørdag 13.00: Marathon, ½ marathon og 10 km.

Marathon:

Kevin Vilhelmsen


½marathon:

Claus Fischer

Løb nr. 2 - Lørdag 17.00: ½ marathon og 10 km.

Kl 20.00 Lysceremoni – ingen løb på banen.

Løb nr. 3 - Lørdag 23.00: Marathon, ½ marathon og 10 km. 

Marathon:

Kevin Vilhelmsen



Løb nr. 4 - Søndag 03.00: ½ marathon og 10 km.

½marathon:

Claus Fischer

Løb nr. 5a - Søndag 06.00: Marathon (så man kan være færdig senest 11.30)

Marathon:

Kevin Vilhelmsen



Løb nr. 5b - Søndag 07.00: ½ marathon og 10 km.

Søndag kl. 12.00 – Stafet afsluttes med tale



Ruten er opmålt til 500 meter og underlaget er græs. Det betyder at marathon vil være 85 omgange, og ½ marathon 43 omgange. Således er vi på den sikre side mht. distancen.